Certyfikaty bezpieczeństwa

Jednostka certyfikująca TÜV NORD Polska Sp. z.o.o., na podstawie przeprowadzonego audytu firmy projektującej, produkującej i sprzedającej nici szwalne i zdobnicze , potwierdza spełnienie wymagań normy PN-EN ISO 9001:2009.

Oznaczanie tym znakiem potwierdza, że wyrób jest bezpieczny dla dziecka i gwarantuje pełny komfort użytkowania. Znakiem tym mogą być oznaczone wyroby, które uzyskały certyfikat wydawany przez niezależne, upoważnione instytucje. Podstawą przyznania certyfikatu jest przeprowadzenie procesu certyfikacji, potwierdzającego, że:

skład surowcowy jest odpowiedni dla określonego przeznaczenia wyrobu i wieku dziecka;

wyroby będące przedmiotem certyfikacji nie zawierają substancji chemicznych uznanych za szkodliwe w ilościach przekraczających wartości dopuszczalne;

konstrukcja wyrobu zapewnia funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowania;

producent (importer) jest zdolny do prowadzenia stabilnej produkcji (importu) gwarantującej powtarzalność cech w trakcie ważności certyfikatu.


Certyfikat podobnie jak "Przyjazny dla Dziecka" gwarantuje spełnienie najbardziej rygorystycznych wymogów ekologicznych stawianych tkaninom. Oznaczanie tym znakiem potwierdza właściwości humanoekologiczne wyrobów włókienniczych i zapewnia, że proces ich wytwarzania jest zgodny z obowiązującymi przepisami prawnym w zakresie normatywów higienicznych dla środowiska pracy.